6 نکته کلیدی برای آنکه به یک تعمیرکار حرفه ای موبایل تبدیل شوید.

شغل تعمیرات موبایل یکی از مشاغل عالی و پولساز در دنیای امروز است و در تمامی کشورها از بازار کار عالی برخوردار می باشد. این شغل با توجه به حساس و پیچده بودن ساختار موبایل های امروزی جز مشاغل تخصصی فنی بوده و دانش و مهارت شرط لازم برای ورود و موفقیت در آن است.

بسیاری از افراد معتقدند که این شغل امروزه اشباع شده و دیگر ورود به آن مناسب نیست اما باید بگوییم که هستند افرادی که در سال گذشته وارد بازار کار این رشته شده اند و امروز درآمدی برابر با 20 میلیون تومان دارند. بنابراین اگر به نکاتی که در این مطلب اشاره می کنیم توجه داشته باشید شما هم می توانید در مدت زمانی کوتاه به درآمدی مناسب در این شغل دست یابید.

1.به روز باشید و با نحوه تعمیرات انواع مدل های موبایل آشنا باشید.

همانطور که می دانید گوشی های موبایل روز به روز در حال پیشرفت بوده و تکنولوژی ساخت آنها در حال توسعه می باشد. بسیاری از تعمیرکاران موبایل مهارت های خود را برای تعمیر مدل ها و تکنولوژی های جدید افزایش نداده و این موضوع باعث می شود نتوانند مدل های جدید گوشی را تعمیر و عیب یابی نمایند.

یا تعمیر این گوشی ها را پذیرفته اما به دلیل نداشتن تخصص لازم در این زمینه نتوانند مشکلات را به خوبی عیب یابی و تعمیر کرده و باعث بروز اختلالات بیشتری در گوشی معیوب شوند.

بنابراین در صورتی که دانش خود را به روز کرده باشید و مهارت لازم در تعمیر و عیب یابی انواع مدل های جدید و قدیمی موبایل را داشته باشید مشتریان بیشتری جذب کرده و این باعث افزایش درآمد و موفقیت شما خواهد بود.

آموزش تعمیرات تخصصی موبایل

2.با تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری انواع موبایل اندروید و آیفون آشنا باشید.

به طور کلی مشکلاتی که برای موبایل به وجود می آیند به دو دسته مشکلات نرم افزاری و مشکلات سخت افزاری تقسیم می شوند. یک تعمیرکار حرفه ای موبایل بایستی با نحوه عیب یابی و تعمیر انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری در موبایل های اندروید و آیفون آشنا باشد.

متاسفانه بسیاری از افراد فعال در این شغل تنها تخصص لازم در تعمیر و عیب یابی مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری را دارند و این موضوع باعث شده تا در این شغل به موفقیت های لازم دست یابند.

بنابراین اگر قصد دارید به صورت تخصصی در این شغل به فعالیت بپردازید و درآمد بالایی از این شغل کسب نمایید توصیه می کنیم ابتدا و پیش از ورود به این شغل با شرکت در پکیج آموزش تعمیرات موبایل با صفر تا صد تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری در انواع موبایل اندروید و آیفون آشنا شوید سپس وارد بازار کار شوید.

دقت داشته باشید در صورتی که از تخصص لازم این شغل بهره مند نباشید پس از ورود به بازار کار در مدت زمان کوتاهی با شکست روبه رو خواهید شد.

3.از قطعات اصل استفاده کنید.

یکی از موضوعاتی که امروزه در میان بسیاری از تعمیرکاران موبایل باب شده است استفاده از قطعات های کپی به جای اصل هنگام تعمیرات به دلیل پایین بودن قیمت آنها و جهت کسب درآمد بالاتر می باشد. دقت داشته باشید که انجام این کار از اعتبار شما کاسته و باعث می شود تا مشتریان خود را از دست دهید.

بنابراین توصیه می کنیم هنگام تعویض قطعات از قطعه های اصل و اورجینال استفاده نمایید.

آموزش تعمیر موبایل

4.مشتری مدار باشید.

بدون شک مشتری مداری از لازمه های موفقیت در هر کسب و کاری می باشد. شغل تعمیرات موبایل نیز از این قاعده مستثنی نیست. دقت داشته باشید که موبایل از لوازم کاربردی در دنیای امروز بوده و افراد به هنگام خراب شدن به دنبال تعمیرکاری هستند که به سرعت مشکل را عیب یابی و تحویل نماید.

بنابراین به این موضوع دقت داشته باشید و سعی کنید با سرعت کار عیب یابی را انجام داده و در کار خوش قول باشید. بدون شک هیچ فردی دوست ندارد در موعدی دیرتر از زمان مقرر موبایل خود را تحویل بگیرد و بد قولی باعث از دست دادن مشتریان می شود.

5.تعامل و تبلیغات را فراموش نکنید.

تبلیغات مناسب از دیگر فاکتورهای مهم برای موفقیت در این حرفه می باشد. برای معرفی کسب و کار می توانید از تبلیغات بنری، تلگرامی، تبلیغات در دیوار و شیپور، چاپ تراکت و غیره استفاده نمایید.

تعاملات با مغازه های موبایل فروشی نیز می تواند در جذب مشتری و افزایش درآمد تاثیرگذار باشد.

6.یک سایت برای خدمات تعمیرات موبایل راه اندازی کنید.

در دنیای امروزه که تمامی کسب و کارها و امور از طریق اینترنت انجام می شود نداشتن سایت و شبکه فروش اینترنتی یک نقطعه ضعف محسوب شده و بدون شک در سال های آینده مشاغلی که این بستر را نداشته باشند با شکست روبه رو خواهند شد. بنابراین برای موفقیت هر چه بیشتر در بازار کار این شغل توصیه می کنیم سایت خود را راه اندازی کنید.

 

منبع:دیجیاتو

نظر خود را وارد نمایید