کارهای هنری ربات ، پیشنهاد موفقیت آمیز برای فعالیت موسیقی 75 میلیون ین نیز در نظر گرفته شده است

سوفیا یک ربات همه کاره است. او صحبت می کند ، شوخی می کند ، آواز می خواند و حتی آثار هنری خلق می کند. در مارس 2021 ، سوفیا مورد توجه بازار هنر قرار گرفت. اثر هنری دیجیتالی NFT (Non-Fungible Token) ساخته صوفیا به طور مشترک در حراج گذاشته شد و به قیمت 688،888 دلار فروخته شد

 این موضوع گرم شدن بیش از حد بازار NFT را نشان می دهد ، جایی که می توان مالکیت آثار دیجیتالی را خریداری کرد. معاملات توسط NFT به یک کد دیجیتال منحصر به فرد ثبت شده در دفتر بلاکچین مرتبط است ، که اثبات اصل بودن کار و مالک آن است.

 دیوید هانسون ، مدیرعامل هانسون رباتیک مستقر در هنگ کنگ و خالق سوفیا ، 25 سال را صرف تولید ربات ها کرده است. ربات هایی که شبیه انسان هستند می توانند با مردم ارتباط برقرار کنند و در صنایع پزشکی و آموزشی مفید هستند.

 سوفیا مشهورترین رباتی است که توسط هانسون رباتیک ایجاد شده است. این توانایی تقلید از حالات صورت ، مکالمه و شناسایی چهره انسان را دارد. وی اولین ربات جهان است که در سال 2017 توسط عربستان سعودی تابعیت دریافت کرد.

وینسنت یو / عکس AP

 "از نظر من ، سوفیا هم یک هنرمند است و هم یک اثر هنری بدیع. اوج بسیاری از کاربردهای هنری و مهندسی سوفیا است ، و او همچنین ایجاد هنر منجر به ایجاد احساسات و تماس با مردم می شود."

 سوفیا با هنرمند ایتالیایی آندره بوناستو همکاری کرد. پرتره سوفیا که توسط آقای بوناسیتو کشیده شد از طریق یک شبکه عصبی پردازش شد تا یک اثر هنری منحصر به فرد دیجیتالی ایجاد کند.

 این اثر دیجیتالی که به قیمت 688،888 دلار فروخته شد ، یک فایل ویدیویی 12 ثانیه ای با عنوان "Sophia Instantiation" است. پرتره آقای بوناستو توسط سوفیا نقاشی شده است و نحوه تغییر آن را نشان می دهد. و این اثر همراه با مجموعه ای از آثار در واقع توسط سوفیا ترسیم شده است.

 پیشنهاد دهنده برنده @ Crypto888crypto است ، یک نام کاربری توییتر ، و یک جمع کننده و هنرمند هنر دیجیتال معروف به 888. 888 پس از پیشنهاد موفقیت آمیز ، عکسی از بازوی نقاشی شده خود را به سوفیا ارسال کرد. این ربات تصویر پردازش شده را به اطلاعات خود اضافه کرده و در بالای تصویر اصلی یک نقاشی اضافه کرده است.

 سوفیا این کار را در توییتر لمس کرد و در توئیتر نوشت که این اولین هنر NFT در جهان است که به طور مشترک توسط "هوش مصنوعی ، یک جمع مکانیکی و یک هنرمند و یک مجموعه دار هنری" تولید شده است. 

وینسنت یو / عکس AP

 سوفیا منبع الهام بخشیدن در خلق هنر را چنین توصیف کرد: "به عنوان یک هنرمند ، الگوریتم های من اصالت رایانه ای دارند که باعث ایجاد اثر شخصی من می شود ، در حالی که هنر من است. این اثر با همکاری انسان تولید می شود و دانش جمعی مانند آگاهی جمعی مشترک است توسط انسان و هوش مصنوعی در آنجا استفاده می شود. "

 بازار NFT از جمله آثار هنری سوفیا به سرعت در حال رشد است. در مارس 2021 ، هنرمند مایک وینکلمن ، معروف به Beeple ، آثار هنری دیجیتال خود را به قیمت 70 میلیون دلار رکورد فروخت.

 هنری ارسلانیان ، رهبر Crypto جهانی در PricewaterhouseCoopers ، یک سرویس حسابرسی و مشاوره ، گفت: "خریداران NFT" حق دارند که به دارایی های خود افتخار کنند. آنچه جالب است این است که نه تنها نشان می دهد که شما به جهانیان صاحب اثر است ، اما همچنین پیوند واقعی بین خریدار هنر NFT و هنرمند ایجاد می کند. "

 به گفته وی ، این آثار هنری بدون گذر از واسطه های سنتی فروخته می شود ، به هنرمندان این امکان را می دهد بدون اینکه به گالری ها یا شرکت های حراجی گره خورده باشند ، مستقیماً با خریداران ارتباط برقرار کنند.

 هانسون گفت: "سوفیا به نقاشی خود ادامه خواهد داد." وی از موسیقی دانان به عنوان شغل جدیدی برای ربات ها یاد کرد. او در حال حاضر در پروژه های موسوم به "سوفیا پاپ" در چندین کار موسیقی شرکت دارد و فاش کرد که برای تولید ترانه ها و شعرها با نوازندگان انسانی همکاری می کند.

 وی گفت: "من از حرفه سوفیا به عنوان یک هنرمند بسیار هیجان زده هستم."

 

نظر خود را وارد نمایید