فروشگاه اینترنتی کامپیوتر پلاس
دسته بندی ها
  سبد خرید
  فیلترها
  تنظیمات
  جستجو

  هیوندای IONIQ 5 را با شارژ دوطرفه و امکانات دیگر معرفی می کند

  چهار شنبه, 06 اسفند,1399

  این مدل را نباید با اتومبیل فعلی هیوندای Ioniq که در سه پیشرانه مختلف از جمله یک نوع تمام برقی ارائه می شود اشتباه گرفت.

  هیوندای می گوید که نام تجاری جدید IONIQ از نسل بعدی وسایل نقلیه تمام الکتریکی بهره می برد و نشان دهنده تلاش آن برای “تبدیل شدن به یکی از برترین تولید کنندگان EV” در جهان است.

  این خودروساز قبلاً تأیید کرده است که مارک IONIQ قرار است با عرضه IONIQ 5 ، یک وسیله نقلیه متقاطع در اندازه متوسط باشد که بر طبق برنامه ریزی ها اوایل سال ۲۰۲۱ تولید آن آغاز شود.

  هیوندای IONIQ 5 ، شارژ دوطرفه ، وسیله نقلیه الکتریکی جدید

  در واقع ظاهر و مشخصات بصری این خودرو جدید قرار است براساس “کانسپت EV 45” هیوندای که قبلاً در تصویر بالا نشان داده شده است ، باشد.

  در ادامه تیزر جدیدی منسب به این خودروی جدید آورده شده است. هیوندای این ویدیو را به نام “افق جدید EV” مختص این مدل منحصر به فرد منتشر کرده است.

  Hyundai Ioniq 5 هیوندای آیونیک 5 برقی نمای پشتHyundai Ioniq 5 هیوندای آیونیک 5 برقی نمای داخلی

  یکی از مهم‌ترین دستاوردهای هیوندای برای خودروهای برقی، ساخت شارژر ۸۰۰ ولت با قدرت ۳۵۰ کیلووات است. با این دستگاه، شارژ باتری‌ها از ظرفیت ۱۰ تا ۸۰ درصد، حدود ۱۸ دقیقه طول می‌کشد. پنج دقیقه اتصال آیونیک 5 به این شارژر، انرژی لازم برای رانندگی تا مسافت ۱۰۰ کیلومتر فراهم می‌کند. هیوندای ادعا می‌کند نسخه دو موتوره، ۴۸۰ کیلومتر شعاع حرکتی دارد.

   

  آیونیک برند ویژه خودروهای الکتریکی برای هیوندای و آستانه قیمت آیونیک 5 در حدود ۴۰ هزار دلار خواهد بود. پس از تولید انبوه این خودرو در نیمه دوم سال ۲۰۲۱، نسخه‌های بزرگ‌تر با نام آیونیک ۶ و آیونیک ۷ در سال ۲۰۲۲ رونمایی خواهند شد.

   

  انصراف از نظر