مدیاتک از پردازنده Pentonic 2000 برای تلویزیون‌های هوشمند رونمایی کرد.

شنبه, 06 آذر,1400

این تراشه از حافظه نوع UFS 3.1 پشتیبانی می‌کند که در میان محصولات مشابه کم نظیر است. در بخش ارتباطات هم Pentonic 2000 از Wi-Fi 6E پشتیبانی می‌کند. دستیار صوتی هوشمند هم به لطف عملکرد مناسب هوش مصنوعی در این تراشه قابل دسترسی است. علاوه بر موارد فوق پردازنده مذکور از اینترنت 5G هم پشتیبانی می‌کند و پشتیبانی از درگاه‌های USB و HDMI 2.1 هم از ویژگی‌های پیش پا افتاده Pentonic 2000 محسوب می‌شود.

به گفته مدیاتک، Pentonic بهترین تراشه آنها برای دنیای تلویزیون‌های هوشمند به حساب می‌آید که می‌تواند تصاویر شفاف و روشن را در کنار صدای واضح و رابط کاری هوشمند و خلاقانه‌ در اختیار کاربران قرار دهد. مدیاتک می‌گوید نسل بعدی تلویزیون‌های هوشمند ۸K مجهز به تراشه Pentonic 2000 فصل دوم سال ۲۰۲۲ میلادی از راه می‌رسند.

مدیاتک علاوه بر معرفی تراشه جدید خود، از چیپ‌های Filogic مخصوص نسل بعدی محصولات مبتنی بر اینترنت اشیاء هم رونمایی کرده است. این دو تراشه Filogic 130 و Filogic 130A نام دارند و از فرکانس‌های ۲.۴ و ۵ گیگاهرتز پشتیبانی کرده و به سایر ویژگی‌های پیشرفته وای فای مانند MIMO و قابلیت امنیت WPA3 مجهز شده‌اند.

نظر خود را وارد نمایید