بهترین پروژکتورهای سه بعدی 2021

پروژکتور سه بعدی چیست و چگونه کار می کند؟

یک پروژکتور سه بعدی ، داده های سه بعدی را به یک سطح دو بعدی مانند یک دیوار یا یک صفحه قرار می دهد. نکته قابل توجه در مورد یک پروژکتور سه بعدی ، احساس عمق کاربران است. در مقایسه با یک پروژکتور 2 بعدی ، این عمق منجر به یک تجربه شبیه سازی می شود که در زمان واقعی اتفاق می افتد.

این عمق با فرافکنی همزمان از دو تصویر تقریباً یکسان بر روی صفحه ایجاد می شود. اکنون بیننده به یک عینک خاص نیاز دارد که قطبیت را فیلتر کند تا بتواند هر دو عکس را با هر چشم ببیند. فقط با استفاده از این عینک ها می توانند صفحه را به درستی ببینند ، بنابراین گاهی اوقات این عینک ها در بسته بندی یک پروژکتور سه بعدی قرار دارند ، اما می توان آنها را به صورت جداگانه نیز خریداری کرد.

چه نوع پروژکتورهای سه بعدی وجود دارد؟

دو نوع فناوری فرافکنی که می توانید از بین آنها انتخاب کنید DLP و LCD هستند. 

فناوری خاصی که توسط پروژکتورهای سه بعدی استفاده می شود ، نوع تصویر آنها را تا حد زیادی تعیین می کند. این جنبه مهمی است که باید از آن آگاه باشید. با این حال ، مهمترین عامل برای تعیین کیفیت کلی پروژکتور نیست. به نظر ما ، بهتر است تفاوت بین گزینه های فناوری را بدانید.

DLP (پردازش نور دیجیتال) : این رایج ترین فناوری پروژکتور سه بعدی است زیرا ارزان تر و با کیفیت است.

LCD (نمایشگر کریستال مایع): این فناوری پروژکتور سه بعدی برای نمایش تصویر از صفحه نمایش کریستال مایع استفاده می کند.

همچنین فناوری های دیگری مانند SXRD تولید شده توسط سونی و انواع صفحه های LCD مانند کریستال مایع روی سیلیکون (LCOS) وجود دارد. تست محصول ما نشان می دهد که اکثر فناوری های موجود در بازار پروژکتورهای سه بعدی از DLP و LCD استفاده می کنند.

مزایا و معایب پروژکتورهای سه بعدی

با داشتن یک پروژکتور سه بعدی ، به لطف عمق خاص آن از تجربه فیلم واقع گرایانه تری برخوردار می شوید. همچنین ، آزمون نشان می دهد که آنها به دلیل احساس واقعی ، یک مزیت عالی در گیم پلی دارند. البته قیمت بسیار بالاتر از پروژکتورهای 2 بعدی است. به نظر ما ، مهم است که آنها جداگانه ارزیابی شوند ، زیرا انواع پروژکتورهای سه بعدی بسیار متفاوت هستند.

پروژکتورهای DLP

مزایای

دارای کنتراست لومن م Instituteسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) است

کیفیت کلی تصویر خوب

مقیاس خاکستری گسترده

تصویر متحرک با کیفیت خوب

کیفیت تصویر با گذشت زمان تغییر نمی کند یا خراب نمی شود

معایب

خروجی کم نور

به نور محیط بسیار حساس است

تعداد محدودی پیکسل تولید می کند

پروژکتورهای LCD

مزایای

رنگ های بسیار روشن و شدید

پروژکتورهای ارزان تر از این فناوری استفاده می کنند

تغییر لنز خوب است

معایب

کنتراست ANSI کم

آنها بزرگتر و سنگین تر از پروژکتورهای DLP هستند

کیفیت تصویر با گذشت زمان از بین می رود

معیارهای خرید پروژکتورهای سه بعدی

اکنون شما با برخی از مهمترین جنبه ها آشنا هستید ، بنابراین زمان خرید فرا رسیده است. اما برای اطمینان از اینکه می توانید بهترین خرید را انجام دهید ، چندین فاکتور وجود دارد که باید مناسب ترین محصول را پیدا کنید. تست محصول ما نشان می دهد که جنبه های زیر مهمترین جنبه ها در انجام بهترین خرید است.

بودجه

محل

وضوح صفحه

عینک سه بعدی

نگهداری

بودجه

این اولین معیار و اغلب محدودیتی است که اکثر مردم را به تعداد معینی از محصولات محدود می کند. همانطور که آزمایش ما نشان داد ، طیف گسترده ای از محصولات برای تأمین بودجه های مختلف وجود دارد. همانطور که انتظار دارید ، هرچه تمایل بیشتری به پرداخت هزینه داشته باشید ، محصولی بهتر خواهید خرید - نه فقط از نظر کیفیت تصویر بلکه همچنین مارک هایی که می توانید خریداری کنید و ضمانت نامه های محصول را دریافت خواهید کرد.

به نظر ما ، خرید یک پروژکتور خوب برای استفاده در خانه تضمین می کند که کیفیت تصویر در فیلم ها ، عکس ها و بازی ها برای سالها بالا بماند. آزمایش ما ثابت می کند که به لطف فناوری پیشرفته و کاهش هزینه های تولید ، همیشه لازم نیست بیش از 500 دلار برای یک محصول با کیفیت بالا هزینه کنید.

محل

جایی که از پروژکتور سه بعدی استفاده می شود ، تعداد جنبه های مهم و مشخصات مورد نیاز برای عملکرد خوب را تعیین می کند. برای استفاده در منزل در یک اتاق کوچک تا متوسط ​​، یک پروژکتور با روشنایی بین 1000 تا 1500 لومن کافی است.

نور طبیعی و شرایط فرافکنی نیز باید در نظر گرفته شود. آزمایش ما نشان می دهد که هرچه فضا تاریک تر باشد ، نیاز به لومن کمتر است. اگر نور طبیعی اتاق طبیعی است ، توصیه می شود یک پروژکتور با 2000 لومن خریداری کنید. نسبت کنتراست عامل دیگری است که باید در نظر گرفته شود. نسبت قرارداد 5000: 1 محدوده خوبی برای یک پروژکتور سه بعدی است.

وضوح صفحه

این ساده ترین پارامتر برای تعیین است. اگر می خواهید وضوح تصویر HD را ارائه دهد ، فقط به دنبال HD (16: 9) با 1280 7 720 پیکسل یا Full HD (16: 9) با 1920 x 1080 پیکسل باشید. بالاترین کیفیت پروژکتور 4K (16: 9) با 3480 21 2160 پیکسل است ، اما اینها گران هستند.

عینک سه بعدی

برخی از پروژکتورهای سه بعدی وجود دارند که عینک مناسب برای دیدن تصاویر سه بعدی را هنگام خرید پروژکتور در مقایسه با بسیاری دیگر که شامل عینک نیستند ، شامل می شود. مهم است که بررسی کنید آیا خرید عینک با مارک خاص پروژکتور گران است ، یا اینکه آیا می توانید از عینک 3D عمومی استفاده کنید. در صورت نیاز به خرید عینک بیشتر برای سایر اعضای خانواده ، این نکته مهم است.

نگهداری

تقریباً هر دستگاه تکنولوژیکی در جهان نیاز به نگهداری دارد. وقتی صحبت از پروژکتورها می شود ، منبع نور یکی از جنبه های کلیدی است که باید مورد توجه قرار گیرد. در پروژکتورهای سه بعدی ، لامپ های معمولی ، لیزر ، LED و حتی برخی هیبریدها را می یابید. سیستم متداول ، لامپ ، سیستمی است که به بالاترین سطح نگهداری نیاز دارد.

سیستم لامپ بیشترین نگهداری را می طلبد زیرا عمر مفیدی دارند که معمولاً با ساعت اندازه گیری می شود. هر سازنده عمر متوسط ​​لامپ را تأمین می کند. هزینه تعویض لامپ پروژکتور سه بعدی متغیر است ، بنابراین بررسی فاکتور مهمی است. علاوه بر این ، شما باید فیلترهای پروژکتور را به طور مرتب تمیز کنید.

پوندها و منابع مرتبط

 

یک پروژکتور سه بعدی به طور معمول از چه منابع نوری استفاده می کند؟

علاوه بر فناوری مورد استفاده برای فرافکنی ، انواع مختلفی از منابع نور در مورد پروژکتورهای سه بعدی وجود دارد. معمول ترین و مقرون به صرفه ترین پروژکتورها از لامپ برای تولید نور از یک پروژکتور استفاده می کنند. لامپ ها متداول ترین منبع نور هستند و فناوری اصلی منبع نور برای این پروژکتورها بودند. تست محصول ما نشان می دهد که اخیراً پروژکتورهای سه بعدی وجود دارد که از LED ، لیزر و ترکیبی از هر دو برای تهیه تصاویر سه بعدی استفاده می کنند.

آزمایش ما نشان می دهد که فناوری های جدید منبع نور بسیار گران تر از فناوری استاندارد لامپ هستند.

بهترین مکان برای نصب پروژکتور سه بعدی کجاست؟

اگرچه ما با دستگاه های قابل حمل و نقل روبرو هستیم ، اما تفاوت زیادی بین پروژکتورها در مورد ابعاد و وزن وجود دارد. پروژکتورهای جمع و جور را می توان با سهولت از مکانی به مکان دیگر جابجا کرد. نصب آنها آسان تر است زیرا می توانید با فاصله تا دیوار بازی کنید تا زمانی که درست شوید.

اگر شما در حال نصب یک پروژکتور سه بعدی در اتاق نشیمن خود هستید ، توصیه می کنیم پروژکتور را روی یک تکیه گاه محکم قرار دهید که کاملا متعادل باشد و از ترافیک پا جلوگیری کند. این نه تنها به این معنی است که احتمال آسیب دیدگی یا دست انداختن آن کمتر است ، بلکه به این معنی است که هیچ کس نمی تواند مانع طرح ریزی شود یا درست در لحظه حساس یک فیلم جلوی نور راه برود. ممکن است واضح باشد ، اما اگر بتوانید تصویر را در وسط فضای دیوار بدون وقفه فرافکن کنید ، تجربه مشاهده بسیار بهتری خواهید داشت.

لومن ها در یک پروژکتور سه بعدی چقدر مهم هستند؟

تعداد لومن های یک پروژکتور مستقیماً بر کیفیت و روشنایی نوری که پروژکتور می تواند ساطع کند تأثیر می گذارد. مهم است که تعیین کنید برای چه مکانی ، از چه فاصله ای و از چه شرایط نوری طبیعی استفاده می کنید ، زیرا با این کار مشخص می شود که برای اطمینان از کارآیی طرح ریزی سه بعدی ، لومن زیادی لازم است.

محدوده ای بین 1000 تا 1500 لومن معمولاً برای استفاده در منزل که اتاق کاملاً تاریک است کافی است. اگر اتاق در خانه شما خیلی تاریک نیست ، 2000 لومن بهتر است تا اطمینان حاصل کنید که هنوز می توانید یک تصویر با کیفیت تولید کنید. اگر قصد دارید از یک پروژکتور سه بعدی در یک دفتر یا کلاس استفاده کنید ، باید به دنبال یک پروژکتور باشید که توانایی تأمین 3000 لومن را داشته باشد. آزمون ما نشان می دهد که اگر اتاق یا فضا حتی از کلاس بزرگتر باشد ، اندازه گیری بالاتر از 3000 لومن لازم است.

نسبت کنتراست یک پروژکتور سه بعدی چقدر است؟

هرچه نسبت کنتراست یک پروژکتور سه بعدی بیشتر باشد ، تصویر واضح تر است. این نیز به روشنایی پروژکتور و مکانی که در آن فیلم ها ، عکس ها و غیره را در آنجا پروژه خواهید داد بستگی خواهد داشت. به نظر ما ، داشتن پروژکتور با نسبت کنتراست بالا نیز در شرایطی که روشنایی پروژکتور کم است ، مهم است ، زیرا کنتراست بالاتر منجر به رنگهای بسیار روشن تر می شود.

یک پروژکتور سه بعدی چه وضوح و فرمی می تواند داشته باشد؟

وضوح یک پروژکتور تعداد پیکسل هایی را که می توان برای توسعه تصاویر پیش بینی کرد تعیین می کند. همانطور که ممکن است قبلاً بدانید ، هرچه تعداد پیکسل ها بیشتر باشد ، وضوح تصویر نیز بیشتر می شود. با تعداد پیکسل بیشتر ، شما همچنین می توانید از فاصله کمی دورتر و بدون از دست دادن کیفیت زیاد ، پروژه را انجام دهید.

-SVGA (4: 3) - 800 600 600 پیکسل
-XGA (4: 3) - 1024 76 768 پیکسل
-WXGA (16:10) - 1280 800 800 پیکسل
-HD (16: 9) - 1280 7 720 پیکسل-
کامل HD (16: 9) - 1920 x 1080 پیکسل
-WUXGA (16:10) - 1920 x 1200 پیکسل
-4K (16: 9) - 3480 x 2160 پیکسل

صدای معمول یک پروژکتور سه بعدی چیست؟

به نظر ما صدایی که پروژکتورهای سه بعدی تولید می کنند بسیار قدرتمند نیست و معمولاً بسیار بی کیفیت است. معمولاً فقط یک پروژکتور پیدا می کنید که بلندگوهای آن 10 یا 20 W است و بین دو بلندگو پخش شده است. وقتی صحبت از صدای پروژکتور می شود ، بهتر است هنگام تماشای فیلم از سیستم صوتی خارجی استفاده کنید.

پروژکتورهای سه بعدی چه گزینه های اتصال دارند؟

گزینه های اتصال یک فاکتور مهم در هنگام تصمیم گیری برای خرید یک پروژکتور سه بعدی است. اکثر پروژکتورها از گزینه های اتصال مانند HDMI ، DVI ، RGB و S-Video برخوردار هستند ، اما مدل هایی نیز وجود دارند که از اتصالات Wi-Fi و فناوری بلوتوث استفاده می کنند. قبل از خرید پروژکتور سه بعدی ، به این فکر کنید که گزینه های اتصال بیشتر به چه گزینه هایی می خورند.

 

بهترین پروژکتورهای موجود در بازار جهانی

 

 

ASUS ZenBeam S2 Portable Mini Wireless Projector with Speakers 500 Lumens Native 720P USB-C HDMI Auto Keystone I Up to 3.5 Hours Battery | 2 Years Warranty

  

 

 

ViewSonic 1080p Short Throw Projector with 3000 Lumens 22,000:1 DLP Dual HDMI USB C and Low Input Lag, Stream Netflix with Dongle (PX706HD)


 

 

 

 

Optoma GT1080 1080p 3D DLP Short Throw Gaming Projector

 

Epson Home Cinema 5050UB 4K PRO-UHD 3-Chip Projector with HDR,White
 

  

 

Optoma LH150 Portable 1080p LED Mini Projector with Battery, for Outdoor Movies or Office Presentations, 2.5 Hour Battery Life, USB Display Screen Mirroring...

  

 

RCA Rpj136 Home Theater Projector - 1080p Compatible

  

 

 

 

 

 

 

ViewSonic 1080p Projector with 3500 Lumens DLP 3D Dual HDMI Sports Mode and Low Input Lag for Gaming, Stream Netflix with Dongle (PX703HD)

 
منبع:https://venturebeat.com/product-comparisons/best-3d-projector-reviews/

نظر خود را وارد نمایید